Stránky

sobota 3. března 2018

PRVNÍ DNY V ASII- teplotní šok a změna

Od poloviny ledna jsem v Asii. Předcházely tomu úvahy, zda je to dobře nebo špatně, když mám roční vízum do Kanady, dlouhé hovory s Adamem a jedna hádka, když jsem na něj (před menstruací) byla nepříjemná a ptala se ho, co budu dělat v Asii. V Kanadě jsem byla šťastná, měla jsem tam kamarády, skvělou práci, čistou přírodu, ale bylo to náročný! Adam měl pravdu, potřebovala jsem změnu a odpočinek, protože to skutečně těžký bylo! Děti na mě byly občas hnusný, dokonce mi jedno naschvál skočilo pod auto, ale to je jiný příběh. Musím uznat, že Ádovy poznámky, že si zasloužím odpočinek a relax, byly celkem  oprávněné. Asi měl strach, že se mu dočista zblázním!


Cesta byla dlouhá a únavná.  Vyrazila jsem z Jasperu v pondělí 17.1. brzy ráno, dopoledne jsem byla v Edmontu, kde mě vyzvedla nová au- pair od Matta, což bylo nesmírně příjmné. Následovalo pár hodin spánku a druhý den ve 4 ráno už jsem seděla na letišti směr Vancouver. Odpoledne 18.1. jsem opustila kanadské území a letěla směr Shanghai. Cesta trvala si 12 hodin. Vedle mě seděl německý emigrant, takový postarší pán ve věku mého dědy, ale nesmírně milý. A před námi sedmdesátiletý postarší Kanaďan, jenž letěl na Borneo. Cestovatel každým coulem- ten se mnou letěl dokonce až do Bangkoku! Bydlí na Vancouver Island, kde má obytné auto, což pro mě a Adama znamená parádní "lowcostový" výlet, neboť se oba vrátíme v půlce dubna rovnou do Vancouveru! Jsem za to vděčná!V Bangkoku na mě čekal Adam a taky teplota kolem 30 stupňů a to ve 2 ráno! Jsem odolný jedinec, protože jinak si nedokážu vysvětlit, jak se moje tělo tak rychle vypořádalo se změnou více jak 40 stupňů rozdílu. První dva dny jsem vstřebávala změnu klimatu a časový posun, který byl více jak 12 hodin! Taky jsme chodili po měste a nakupovali, Adam ze mě musel šílet! 

Třetí den jsme se odebrali na ostrov, naše cesta trvala hodiny a hodiny. Já jsem byla v porovnávacím módu. Kanada je čistá a organizovaná, Asie je divoká a občas chaotická. Navíc ze zimy do tepla, z minulosti do budoucnosti. Smiřovala jsem se dokonce i s tím, že nemůžu hodit toaletní papír do záchodu. Jak směšné! 

Bylo mi smutno a chtěla jsem zpátky do Kanady. Tam jsem to znala, tady bylo všechno nové a cizí a srovnávala jsem věci, které srovnávat prostě nejdou. Celý můj schizofrenní stav trval necelé dva týdny, kdy jsem Asii přijala za svou a začala být vděčná, že tu můžu být.

Zlepšila se mi pokožka, zhubla jsem a zmizela mi celulitida, nekecám. Prostě jsem se hodila do pohody, jak říká Adam. Jedním slovem krása! Navíc každý den čerstvé jídlo a ovoce, čisté moře a teplota, o které se nám v Evropě nebo Kanadě v zimě ani nezdá!


Žádné komentáře:

Okomentovat