Stránky

čtvrtek 3. listopadu 2016

Kdo chce být milionářem?

Neznám člověka, který by nikdy v životě neřešil peníze, ba co víc, možná jsme jimi ovlivněni víc, než si sami dokážeme připustit. Nevěřím, že nikdo z nás si nikdy neřekl: "Ach jo, kdybych tak měl víc peněz, tak bych mohl..." nebo "Sakra, jak získat víc peněz?" Ale zkusme se na to podívat trochu s nadhledem, co když si uvědomíme, že peníze jsou prostě jenom papírky. Papírky, které nám umožňují koupit si věci nebo zážitky, které chceme. Věřím na zákon přitažlivosti, který říká, že podobné se přitahuje, takže pro mě je to tak i s penězi. Když si budeme říkat: "Mám tak málo, ach jo," nebo "Jsem chudý," tak je velmi pravděpodobné, že naše realita taková opravdu bude. Vždyť Vesmíru dáváme jasný signál, jakou realitu chceme mít.
Ani já nejsem výjimka, spoustu let jsem měla negativní vztah se svými penězi, i přesto, že jsem si myslela, že dělám všechno správně. A ejhle, ono ne... Na druhou stranu, někdy to prostě trvá, než člověk ta všechna moudra vstřebá a doteče to tam, kam skutečně má. Začátkem roku jsem dostala doporučení, jak na to. A tady to je:
Nosit červenou, dlouhou peněženku
Proč? Vejde se Vám do Vaši současné peněženky třeba pětitisícovka nebo bankovky musíte překládat? Tak to je přesně důvod, proč ji vyměnit. V peněžence by měly být bankovky srovnané a dané pořadí by se mělo dodržovat. Navíc v ní mám jen skutečné peníze a ne papírové účty. Veškeré svoje snažení jsem ještě podpořila čínskými penízky na červené stuze. Zlatá a červená jsou prý barvy bohatství. (Musím říct, že na začátku to pro mě všechno bylo děsně nepohodlné, opravdu. Místo své malé, oblíbené peněženky, jsem měla skoro kabelku, která se nikam nevejde. Ale na druhou stranu je všude vidět a vždy ji najdu).
Třínohá žába do rohu každé místnosti
Malá třínohá žabka se stará údajně o naše bohatství, takže jsme jednu malou, zlatou žabku umístila do rohu obývací místnosti. (Skoro o ní nevím, ale je tam).
Něco zlatého ke vchodu
Prý je to pro to, aby Vás bohatství vítalo již ode dveří. Dobrá, tedy. Na komodu vedle vchodových dveří jsem si dala zlatou, kovovou mísu.
Dej a bude Ti dáno, přej a bude Ti přáno.
Nevěřím, že nikoho z nás nikdy nenapadly závistivé myšlenky. Není potřeba se za ně stydět ani trestat. Jsou prostě naší součástí. Občas je ale fajn je vyměnit za přející myšlenky. A s dáváním to platí dvojnásob. Z každé výplaty, ale i příjmu navíc odvádím část peněz na charitu nebo lidem, kteří to potřebují. Věřím v celistvost a rovnováhu Vesmíru, tak proč se prostě s někým nepodělit a dát tím jasně najevo, že mám dost.

Díky těmto podpůrných prostředkům se moje finanční situace o mnoho zlepšila. Zdůrazňuji ale slovo "podpůrné", neznamená to, že sedíme a čekáme, až peníze zaklepají nebo si otevřou dveře se slovy: "Ahoj, tak jsme tady." Nene, to opravdu nefunguje. Ale věřím (moje realita je taková), že si díky tomu přivoláme příležitosti, šance nebo činnosti, které nás budou bavit a navíc si přilepšíme, tak proč to nezkusit?

Žádné komentáře:

Okomentovat