Stránky

pátek 22. července 2016

Přítomný okamžik
Začátkem ledna jsem nevěřila, ze budu schopná žít bez žabek a moře. Na běžky, které jsem dříve milovala, jsem neměla ani pomyšlení...
Byla jsem vyčerpaná a unavená. Tehdejší podmínky ale nebyly příznivé pro odlet zpátky na Guadeloupe. Můj blízký kamarád mi řekl jednu větu, která mi změnila vnímání skutečnosti:  " Market, přijmi to nebo Tě to sežere."
Zpočátku mi jeho ráda nedávala smysl. Co tím chtěl sakra říct? Byla jsem vzteklá na sebe, současný stav a na všechny kolem…..
O pár dní později jsem si řekla: "Tak fajn, tak to příjmu, teď prostě nejsou podmínky pro odlet,budu si užívat lidi a život tady. " V tu chvíli se vše změnilo jako mávnutím kouzelného proutku. Od té chvíle jsem zažívala neopakovatelné okamžiky, naplněné radostí a vděčnosti. Na běžkách jsem byla jenom v lednu pětkrát, z toho dvakrát úplně sama. Pokaždé jsem vstávala po páté hodině ranní, abych si ta slunečná rána bez lidí patřičně užila. Slovy nelze popsat ten okamžik, kdy stojíte tváří tvář rozbřesku, kolem vás pouze sníh a stromy a jediné co slyšíte kromě svého dechu jsou ptáci. V tuto chvíli jsem schopná vnímat všemi smysli ten přítomný okamžik. Na chvíli jsem se dokázala zastavit a poděkovat. Stanovila jsem si sama pro sebe limit, za který danou trasu ujedu a snažila jsem se plně soustředit jenom na běžky. I přesto, že myšlenky usilovaly o moji pozornost, celou svou bytostí jsem usilovala o to nevěnovat jim žádnou pozornost a koncentrovat se pouze na současný pohyb. Vnímala jsem únavu, svůj dech, skluz…Jsem od přírody asi trochu perfekcionista, takže občas kladu vysoké nároky na sebe i na ostatní, tudíž jsem se párkrát přistihla u toho, že jsem na sebe až zbytečně tvrdá. Takže jsem se snažila na jednu stranu povzbuzovat, ale na druhé si říct: "Děláš to nejlíp, jak umíš, i když dojedeš dýl, nic se nestane. "
Do vytyčeného cíle jsem dorazila o deset minut dřív, než jsem chtěla a to navíc s pusou od ucha k uchu.Byla jsem nesmírně šťastná, spokojená a hrdá sama na sebe.

Myslím, že každý z nás zažil nebo zažívá podobnou situaci, která ho ničila nebo ničí. Tak ji zkuste přijmout se vším všudy a takovou jaká je a uvidíte tu změnu.....

Žádné komentáře:

Okomentovat